Göz Altı Morlukları İçin Elma ve Kahve  Göz altı morlukları genelde uykusuzluk, yorgunluk, sigara, vücudun su tutması, kansızlık ve demir eksikliği gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır.  Bu morlukların en önemli nedeni cildin zamanla incelmesi sonucunda kılcal damarların görünür hale gelmesidir. İkinci bir nedende alerjiler, bazı gıdalar, polen, toz, hapşırma ve göz sulanmasına neden olabilir.

Göz Altı Morlukları İçin Elma ve Kahve Göz altı morlukları genelde uykusuzluk, yorgunluk, sigara, vücudun su tutması, kansızlık ve demir eksikliği gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu morlukların en önemli nedeni cildin zamanla incelmesi sonucunda kılcal damarların görünür hale gelmesidir. İkinci bir nedende alerjiler, bazı gıdalar, polen, toz, hapşırma ve göz sulanmasına neden olabilir.

Soğan ve Sarımsakla Arpacıktan Kurtulun Arpacık göz kapağında oluşan bir enfeksiyondur. Bu enfeksiyon göz kapağının içinde ya da dışında, içi iltihapla doludur. Sıkmak enfeksiyonun daha da yayılmasına neden olur. Arpacık olan bölgeyi kaşımaktan kaçınılmalıdır.  Arpacıktan kurtulmak için bağışıklık sistemini güçlendiren ve antibiyotik etkilere sahip bitkiler faydalıdır. Ayrıca taze sebze ve meyveler de bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Soğan ve Sarımsakla Arpacıktan Kurtulun Arpacık göz kapağında oluşan bir enfeksiyondur. Bu enfeksiyon göz kapağının içinde ya da dışında, içi iltihapla doludur. Sıkmak enfeksiyonun daha da yayılmasına neden olur. Arpacık olan bölgeyi kaşımaktan kaçınılmalıdır. Arpacıktan kurtulmak için bağışıklık sistemini güçlendiren ve antibiyotik etkilere sahip bitkiler faydalıdır. Ayrıca taze sebze ve meyveler de bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Göz Kuruluğunu Ciddiye Alın!Göz kuruluğu ya da diğer adıyla kuru göz sendromu, gözyaşı tabakası üretiminin eksik veya stabil olmamasının ya da gözyaşının çeşitli faktörlere bağlı olarak fazla buharlaşmasının gözde kuruluk belirtilerine yol açtığı bir durumdur.  Bu durum, en sık görülen göz bozukluklarından biridir ve sürekli artmaktadır. Kadınları erkeklerden daha sık etkilemektedir.

Göz Kuruluğunu Ciddiye Alın!Göz kuruluğu ya da diğer adıyla kuru göz sendromu, gözyaşı tabakası üretiminin eksik veya stabil olmamasının ya da gözyaşının çeşitli faktörlere bağlı olarak fazla buharlaşmasının gözde kuruluk belirtilerine yol açtığı bir durumdur. Bu durum, en sık görülen göz bozukluklarından biridir ve sürekli artmaktadır. Kadınları erkeklerden daha sık etkilemektedir.

Göz Sağlığınızı Doğal Yollarla Koruyun!Yağda eriyen vitaminler sınıfından olan A vitamini; karaciğer, yumurta, süt, balık ve balık yağı ile tereyağı gibi hayvansal kaynaklarda bol miktarda bulunuyor. Bunların yanı sıra brokoli, havuç, biber, kabağın içinde bulunduğu sarı ve yeşil sebzeler ile sarı meyvelerden de elde edilebiliyor.   Yazının Devamı: Göz Sağlığınızı Doğal Yollarla Koruyun! | Bitkiblog.com  Follow us: @bitkiblog on Twitter | Bitkiblog on Facebook

Göz Sağlığınızı Doğal Yollarla Koruyun!Yağda eriyen vitaminler sınıfından olan A vitamini; karaciğer, yumurta, süt, balık ve balık yağı ile tereyağı gibi hayvansal kaynaklarda bol miktarda bulunuyor. Bunların yanı sıra brokoli, havuç, biber, kabağın içinde bulunduğu sarı ve yeşil sebzeler ile sarı meyvelerden de elde edilebiliyor. Yazının Devamı: Göz Sağlığınızı Doğal Yollarla Koruyun! | Bitkiblog.com Follow us: @bitkiblog on Twitter | Bitkiblog on Facebook

Göz Kuruluğunda Destek Karnabahardan Bilgisayar karşısında çok vakit geçiriyorsanız göz kuruluğu oluşması kaçınılmaz..  Klimalı ortamda olmak ya da rüzgara maruz kalmak, mesleğiniz icabı günün büyük bir kısmını bilgisayar karşısında geçirmek, gözlerinizde kuruluk başlamasına sebeptir. Normalde gözlerimizi dakikada 25 kere kırparız. Böylelikle göz kapağımızla beraber gözümüz temizlenir göz yaşımızla da beslenir. Daha net görüş sağlar. Tıpkı araba sileceklerinde olduğu gibi.

Göz Kuruluğunda Destek Karnabahardan Bilgisayar karşısında çok vakit geçiriyorsanız göz kuruluğu oluşması kaçınılmaz.. Klimalı ortamda olmak ya da rüzgara maruz kalmak, mesleğiniz icabı günün büyük bir kısmını bilgisayar karşısında geçirmek, gözlerinizde kuruluk başlamasına sebeptir. Normalde gözlerimizi dakikada 25 kere kırparız. Böylelikle göz kapağımızla beraber gözümüz temizlenir göz yaşımızla da beslenir. Daha net görüş sağlar. Tıpkı araba sileceklerinde olduğu gibi.

İşte Size Sağlıklı Ve Güçlü Gözler.. Yaş ilerledikçe gözlerimiz sağlığını kaybeder. Görüntüde bulanıklık, uzağı ya da yakını görememe gibi bir çok göz kusurları ortaya çıkar. Çalışma hayatının da etkisiyle erken yaşlarda da görülen bütün bu göz kusurları uygulanan tedavi sayesinde durdurulabilmektedir.

İşte Size Sağlıklı Ve Güçlü Gözler.. Yaş ilerledikçe gözlerimiz sağlığını kaybeder. Görüntüde bulanıklık, uzağı ya da yakını görememe gibi bir çok göz kusurları ortaya çıkar. Çalışma hayatının da etkisiyle erken yaşlarda da görülen bütün bu göz kusurları uygulanan tedavi sayesinde durdurulabilmektedir.

Kataraktı Engelleyen Bitkisel Formüller  Gözün şeffaflığını kaybetmesi durumudur. Günümüzde tedavisi çok kolay olan bir göz hastalığıdır.  Gözler, gözlük camının buğulanması gibi görmeye başladığında katarakt oluşuyor demektir. Gözlük kullanan kişiler gözlüklerinde leke olduğunu düşünerek gözlük camlarını sürekli temizleme ihtiyacı duyarlar.

Kataraktı Engelleyen Bitkisel Formüller Gözün şeffaflığını kaybetmesi durumudur. Günümüzde tedavisi çok kolay olan bir göz hastalığıdır. Gözler, gözlük camının buğulanması gibi görmeye başladığında katarakt oluşuyor demektir. Gözlük kullanan kişiler gözlüklerinde leke olduğunu düşünerek gözlük camlarını sürekli temizleme ihtiyacı duyarlar.

Göz Sağlığınızı Yaban Mersiniyle Koruyun  Mayıs aylarında çiçek açıp güze doğru olgunlaşan, mavi renkte meyveleri olan çalı formundaki bir bitkidir. Bu mavi renkli meyvesi birçok farklı yerde farklı isimlendirilse de literatüre yaban mersini olarak geçmiştir.

Göz Sağlığınızı Yaban Mersiniyle Koruyun Mayıs aylarında çiçek açıp güze doğru olgunlaşan, mavi renkte meyveleri olan çalı formundaki bir bitkidir. Bu mavi renkli meyvesi birçok farklı yerde farklı isimlendirilse de literatüre yaban mersini olarak geçmiştir.

Gözyaşınız Taş Olmasın  Nedensiz gözde yaşarma, tek taraflı ve sık tekrar eden konjonktivit, lokal ağrı veya hissedilen kitle hissediyorsanız, gözyaşı taşınız olabilir.  Bunun dışında gözde batma ve yabancı cisim hissi ve irritasyondan şikayet edilmektedir. Göz doktoru tarafından yapılan kontrolle tanısı ve tedavisi yapılmalıdır.

Gözyaşınız Taş Olmasın Nedensiz gözde yaşarma, tek taraflı ve sık tekrar eden konjonktivit, lokal ağrı veya hissedilen kitle hissediyorsanız, gözyaşı taşınız olabilir. Bunun dışında gözde batma ve yabancı cisim hissi ve irritasyondan şikayet edilmektedir. Göz doktoru tarafından yapılan kontrolle tanısı ve tedavisi yapılmalıdır.

Göz Sağlığı İçin Faydalı Bazı Besinler  Besinler göz sağlığı için büyük önem taşıyor. A, C, E vitaminleri, çinko, beta karoten, omega-3 ve 6 gibi yağ asitleri, gözü yaşlanmaktan korur.  Üzüm çekirdeğinin içinde çok kuvvetli bir antioksidan var.

Göz Sağlığı İçin Faydalı Bazı Besinler Besinler göz sağlığı için büyük önem taşıyor. A, C, E vitaminleri, çinko, beta karoten, omega-3 ve 6 gibi yağ asitleri, gözü yaşlanmaktan korur. Üzüm çekirdeğinin içinde çok kuvvetli bir antioksidan var.

Pinterest • The world’s catalog of ideas
Search