Weihnachtsbasteln mit Kindern - 50 Bastelideen für Weihnachten

Candy Cane Ornaments Heres an easy craft to do with children: Create pipe cleaner candy canes to hang on your Christmas tree.

Vánoční andílek ledově červený 3 Andílek je vyrobený ze skleněných korálků, tyčinek a rokailu v bílé, čiré, červené a zlaté barvě. Výška 4,5 cm s křídly.Andílek je vhodný na postavení i pověšení či jako drobný dárek pro Vaše přátele. Pokud by jste si přáli vytvořit více kusů neváhejte mě kontaktovat, pokud budu moci ráda vyhovím.

Beaded Angel -- I don't actually care for the whole angel. I just like the skirt, and think it might be interesting to incorporate/adapt for a different kind of ornament.

Handmade Three-strand Green Flower Bracelet with Pearl Beads #tutorial #bracelet #pandahall

Handmade Three-strand Green Flower Bracelet with Pearl Beads

Handmade Three-strand Green Flower Bracelet with Pearl Beads : Henry Craft Jewels

Witnessing with Chrismons: Bell--Link to free instructions

Bells have been used for centuries to call people to worship. They were mentioned as early as in the century. Before clocks a church b.

Beaded Snowflake Patterns | beaded snowflakes tutorials and kits these lovely snowflakes and stars ...

Design, pattern and stitching notes for beaded snowflakes by artist, author and workshop presenter Karen Williams.

Perlensterne aus Draht sind eine ganz wunderbare Bastelei für die Weihnachtszeit. Die Anleitung bekommst Du jetzt auf Lisibloggt!

Anleitung: Perlensterne mit Draht basteln

Perlensterne aus Draht sind eine ganz wunderbare Bastelei für die Weihnachtszeit. Die Anleitung bekommst Du jetzt auf Lisibloggt!

Pinterest
Search