More ideas from Cira
Annem örerdi biz giyerdik. Şimdi daha iyi anlıyorum ki Çok değerliymiş. Çok doğal ve bütçeye katkısı çok fazla... Kolları ağrısa da yorulsa da hiç vazgeçmedi. Hastaneye gitmeden önce bile hep örerdi. Dikerdi; yaratıcı yönü yüksek.. Akşam kız sanat mezunuydu annem... Canım annem... Ne kadar emeğin var üzerimizde hakkını helal et güzel annem... Şimdi ben örüyorum her ilmekte seni anarak... Bana öğrettiğin her bilgi için Allah razı olsun senden... Filiz'Ce #HaticeLokumAzyer #HaticeAzyer #Örgü

This site has everything you could possibly want to make with granny squares. Épinglé à partir de grandmotherspatternbook.

Black New cotton sundress plus size sundress casual loose summer dresses

Black New cotton sundress plus size sundress casual loose summer dressesThis dress is made of cotton or linen fabric, soft and breathy, suitable for summer, so loose dresses to make you comfortable all the time.

photo streetstyleNYcollagev_zpsfa9a7a07.jpg

When it gets super hot and humid out, there's nothing like wearing an easy, breezy dress to beat the heat! This street style star stays chic, comfy and cool in an oversized houndstooth print dress and on-trend red-detailed Adidas Stan Smith sneakers.