Pinterest • The world’s catalog of ideas

İstanbul, Turkey

İstanbul surları, camileri, sarayları ve müzeleri ile adeta yaşayan bir tarihtir. Bu tarihe tanık olabilmek, nostaljiyi hissedebilmek için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Çünkü İstanbul her köşesinde tarihi olaylardan kesit taşır... Sizlere İstanbul'da gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerle ilgili ufak bir liste hazırladık! Keyifli gezmeler!
10 Pins174 Followers
from Foursquare

Nevizade

Taksim denince akla İstanbul'un gece hayatı gelir. lk akla gelen yerler ÇİÇEK PASAJI, ASMALI MESCİT, CEZAYİR SOKAĞI ( Namı diğer FRANSIZ SOKAĞI ) ve NEVİZADE’dir.

3

Nevizade - İstanbul

foursquare.com

from Foursquare

Caddebostan Sahili

Caddebostan İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan bir semtidir. Çiftehavuzlar ve Erenköy arasında kalır. Sahili İstanbul'un en uzun sahil koşu parkuruna ev sahipliği eder. Ayrıca bisiklet parkuruda bulunmaktadır. Hoş sohbetler, arkadaş buluşmaları ve huzur için çok özel bir alandır.

2

Caddebostan Sahili

foursquare.com

from Foursquare

Anadolu Hisarı

Anadolu hisarı, 7.000 metrekarelik bir alan üzerine, Boğazın en dar noktası olan 660 metre mesafedeki bölgesine 1395 yılında, Yıldırım Beyazıt tarafından inşa edilmiştir.

1

Anadolu Hisarı - Anadolu Hisarı - İstanbul

foursquare.com

from Foursquare

İstiklal Caddesi

Taksim Meydanı, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde yer alan ve İstanbul kentinin en ünlü noktalarından biri olan meydan. Çevresindeki lokanta, mağaza, otel, eğlence ve kültür yerleriyle İstanbul'un en büyük turistik çekim merkezinden biridir. Cumhuriyet Döneminde bir meydan haline gelmiş olan Taksim Meydanı, pek çok siyasi ve toplumsal olaya da evsahipliği yapmıştır.

İstiklal Caddesi

foursquare.com

from Foursquare

Mixo Restaurant&Bar

Taksim’de bulunan Martı Istanbul Hotel’in 12. katında açılan Mixo Terrace, boğazdan eski İstanbul ve Marmara Denizi’ne kadar uzanan müthiş manzarasıyla, Taksim’in en özel terası. Başarılı mimar Zeynep Fadıllıoğlu’nun tasarladığı Mixo Terrace iddialı mönüsü, kaliteli müzik anlayışı ve davetkar ortamı ile sizleri unutamayacağınız bir deneyime davet ediyor.

1

Mixo Restaurant&Bar

foursquare.com

from Foursquare

istanbul martı hotel

Zarafet ve şıklığın adresi Martı Istanbul Hotel, alışveriş, kültür ve iş hayatının kalbi olarak nitelendirilen, aynı zamanda eğlenceli ve hareketli gece yaşantısının da merkezi olan Taksim'de yer alıyor. Bu görkemli yapı, İstanbul'un tarihi zenginliklerine yakınlığının yanı sıra, eşsiz Boğaziçi kıyılarına da kolay ve kısa ulaşım mesafesinde. Martı Istanbul Hotel, bu şehrin tutkunlarının ve onu keşfetmek isteyenlerin adresi

istanbul martı hotel

foursquare.com

from Foursquare

Ayasofya | Hagia Sophia (Ayasofya)

İstanbul'da tarihî bir müze. Bizans İmparatoru I. Jüstinyen tarafından MS 532 - 537 yılları arasında İstanbul'un tarihi yarımadasındaki eski şehir merkezine inşa ettirilmiş bazilika planlı bir patrik katedrali olup, 1453 yılında İstanbul'un Türkler tarafından alınmasından sonra, Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüştür.

2

Ayasofya | Hagia Sophia

foursquare.com

from Foursquare

Kalamış Marina

1120 teknelik kapasitesiyle, Kalamış Marina; Türkiye´deki en büyük marinadır ve helikopter, restoran, kablosuz internet ve bar gibi tesisleri ile ön plana çıkar.

1

Kalamış Marina - Fenerbahçe - İstanbul

foursquare.com

from Foursquare

Kız Kulesi

Kız Kulesi, hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan, İstanbul Boğazı'nın Marmara Denizi'ne yakın kısmında, Salacak açıklarında yer alan küçük adacık üzerinde inşa edilmiş yapıdır

1

Kızkulesi - İstanbul

foursquare.com

from Foursquare

Sultan Ahmet Camii

17.Yüzyılın önemli eserinden biri olan Sultanahmet Camii, Mimar Sinan'ın yapı anlayışı içinde inşa edilmiş bir şaheserdir.

Sultanahmet Camii (Blue Mosque)

foursquare.com