Pinterest • The world’s catalog of ideas

So Dakika

from MakeUseOf

This 3-Minute Exercise Will Actually Fix Your Posture

This 3-Minute Exercise Will Actually Fix Your Posture- Forming a routine that improves and maintains your posture is so good for health - most of us really need this!

10
1
from The Café Sucre Farine

5 Minute Irish Chocolate Pots de Crème

Irish Chocolate Pots de Creme - The most decadent, silky smooth, to-die-for dessert that only takes 5 minutes to throw together. My husband thinks it's the best chocolate dessert I've ever made!

67
5

Homemade Ricotta Cheese - 4 Ingredients, 2 minutes cooking time. SO much better than store bought! Outside of the typical uses, try it with honey and black pepper!

296
20

Hiperpigmentasyon Cilt üzerinde Koyu Lekeler ile kendini gösteren bir Cilt Rahatsızlığıdır Melanin salgısının azlığı,güneşe çok maruz kalma,hamilelik ve yaş ilerlemesinden ortaya çıkabilir bu durum Hiperpigmentasyon için Doğal ilaç yada diğer adı ile Ciltteki Kahverengi lekelenmeleri geçiren Doğal Tarif: 1 tatlı kaşığı Zerdeçalı 1 tatlı kaşığı limon suyu ile karıştırın  Macun haline gelen karışımı cildinize uygulayın ve 15-20 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın bu maskeyi yaptıktan…

1
from Kitchen Nostalgia

Easy 30-Minute Dinner Rolls (with Crazy Dough)

Easy 30-Minute Dinner Rolls (with Crazy Dough) - it is so quick and easy to make soft and fluffy homemade dinner rolls from scratch: mix-roll-bake! And they taste AMAZING!

9