Pinterest • The world’s catalog of ideas

BKM Güldür Güldür Karakterler

10 Pins1.23k Followers

BİLAL KOÇYİĞİT - ONUR BULDU Oldukça saf ve iyi niyetli bir adamdır. Herkesin her dediğini yapar, altında art niyet aramaz. Oynadığı sempatik tiplerle, güldür güldür’ün gözde elemanlarındandır.

20
42
6

Saved by

FOX Türkiye

BURCU YERLER - AYLİN KONTENTE KUL Güldür Güldür’ün sponsoru Yerler Laminat parkenin sahibi, Mustafa Yerler’in kızıdır. Oyunculuk ile uzaktan, yakından ilişkisi yoktur. Babasının zoruyla sahneye çıkmıştır. Her şey hakkında tahmin yürütebilir. Kendini oldukça bilgili zannetmekte ve onun bildiklerini bilmeyenlere aşırı tepki göstermektedir. Ne kadar bir şey bilmeyip, hiç bir şeyden anlamasa da bildiğini iddia eder ve diretir. Çabuk sıkılır. Skeçten sıkılıp oynamayı bile bırakabilir.

17
50
2

Saved by

FOX Türkiye

YETER KAZAK - DOĞA RUTKAY Fazlaca şuursuzdur. Kime ne dediğini bilmez, aklına geleni söyler. Herkese karşı kadınlığını kullanır. Sahneye çıkan seyirciden, oyuncu arkadaşına kadar herkesle flört eder. Patavatsızdır.

8
17

Saved by

FOX Türkiye

İBRAHİM ÇEKİÇ - ONUR ATİLLA Öncesinde beden eğitimi öğretmeniyken, istifa ederek sevdalısı olduğu oyunculuk mesleğini yapmaya başlamış bir adamdır. Oyunculuk yapmak için her türlü durumu kabullenir. Vakti ile otoriter bir adamken, şimdi otoriter bir hocanın öğrencisi olduğundan, ezilmekten çok korkar ve hata yapmaktan korkar. Yerli yersiz çıkışlar yapar ama sonrasında bu işe ihtiyacı olduğundan, çıkış yaptıklarına özür diler.

6
23

Saved by

FOX Türkiye

ŞEVKET MİRCAN - ÇAĞLAR ÇORUMLU (Sallıyorum ne olduğuna dair hiç fikrim yok) Biraz uyanık ve bıçkın bir tiptir. Her konu hakkında fikri vardır. Aslen Merzifonludur ama uzun yıllar İstanbul’da yaşamıştır.

6
38
1

Saved by

FOX Türkiye

AZİZ GÜNGÖR ESEN - ALİ SUNAL Doçent doktor Aziz Güngör Esen, aslında bir sosyologdur. Kitabında yazdığı gözlemlerini oyunlaştırarak, sanat camiasına girmiştir. Sanat camiasında yer almak, meşhur oyuncuları ve şarkıcıları programına konuk etmek, Aziz hocanın hoşuna gider. Kendini oyuncu ve şarkıcılarla arkadaş gibi görmek istiyor, ancak onlar gibi olmaya çalışıyordur. Zaafları olan bir adamdır. Sürekli beğenilmek, takdir edilmek ister. Öğrencileri ile arası genelde iyidir.

6
22

Saved by

FOX Türkiye

İSMAİL CANEVİMDEN - ALPER KUL Güldür Güldür ekibinin demirbaşıdır. Fındıkzade’de, ananesi ile birlikte yaşamaktadır ama çoğu zamanlar, yanmasın ve rahat çalışabilsin diye, tiyatro binasında kalır. Araştırmacı bir kişiliktir. Osmanlı tarihinden, fasulyenin faydalarına, her şeyi araştırır, bilir. Bu bilgilerin bazıları doğru, çoğu yanlıştır. Araştırma kaynağı yoktur. Yaşamsal deneyimleri üzerinden mantık yürütmektir.

4
16

Saved by

FOX Türkiye

FATOŞ KARDEŞ - ŞİRİNCAN ÇAKIROĞLU Birbirinden farklı ve renkli tiplerle karşımıza çıkan, ekibin en yeni üyesi.

2
10

Saved by

FOX Türkiye

FİKRİ TARHANACI - AZİZ ASLAN Eski mesleği bina cephelerini mozaik kaplamak olan Fikri, mesleği icabı Türkiye’yi karış karış gezmiş, Türkiye mozaiğini iyi bilen bir adamdır. Hayatından ya da oynadığı tiplerden bahsederken, Türkiye’nin ilginç bir kazasını örnekler ve örnek verdiği kazanın insanını anlatır. Saf ve temiz bir adamıdır. Başına ne gelirse gelsin, iyiye yorar.

1
11

Saved by

FOX Türkiye

ADEM BAKIRCI - DOĞUKAN POLAT Ekibin en küçük elemanı. Kendini ispatlamak için elinden geleni yapar. Büyüklerine karşı aşırı saygılıdır. Sakar ve patavatsızdır.

8

Saved by

FOX Türkiye