gift wrapping ideas

Collection by French by Design | Siham Mazouz

100 
Pins
 • 
309.08k 
Followers
French by Design | Siham Mazouz

denim fabric gift wraps

Have you started your holiday decor? This year, everyone has voted for a real Christmas tree! So here is our home, getting ready for a very special holiday season.

Forest green wrapping paper and brass bells

Kransar och paket i senaste Lantliv

Tidigare i höstas gjorde vi två jobb för Lantliv och deras extratidning “Inred för jul” som just nu finns ute i butik. Ett jobb med kransar och ett jobb med paket – båda med fokus på DIY. Halva jobbet fotade ute i torpet och andra halvan på Vallby Friluftsmuseum. Tycker bilderna blev väldigt fina och […]

Gift Wrapping : Copper and Velvet

This year, I am playing with warm, earth-tones and metallic finishes for my gift wrapping with these copper and velvet ribbon gifts.

Hemtex julen 2015 ‹ Dansk inredning och design

Natural jute string

Gift wrap UK | gift wrapping supplies

Gift wrap UK supplies, including bakers twine, washi tape, leather string, letter stickers, tags and festive stamps. Many gift wrapping ideas on our blog.

Paint splash gift wrapping paper

DIY | Paint splash gift wrapping paper - French By Design

Make this easy and original DIY paint splash gift wrap.

Kraft and typed

XMAS WRAPPING

Letos se chci (konečně) vyhnout nákupu vánočních dárků na poslední chvíli, takže už začínám nakupovat a stejně jako výběr samotných dárků je pro mě důležité i jejich zabalení. Inspiraci nejraději hledám na Pinterestu, nejinak je tomu i v tomto případě. Z mého výběru můžete vidět, že se moji nejbližší mohou těšit na přírodní papír v kombinaci s černobílou kaligrafií, puntíky, hvězdičky, stromečky, srdíčka a možná dojde i na tiskátka z brambor :) Na tento balící papír od švédské designérky…