85 Snacks to Cut Out Processed Foods

85 Snack Ideas for Kids (and Adults)!

One gallon of milk will yield about 1 pound of cheese. ($2.39 for the milk, so 1 pound of fresh mozzarella was less than $2.50). Homemade Mozzarella Cheese is one of the easiest cheeses to make, it only takes 30 minutes and the taste can't be beat!

One gallon of milk will yield about 1 pound of cheese. ($2.39 for the milk, so 1 pound of fresh mozzarella was less than $2.50). Homemade Mozzarella Cheese is one of the easiest cheeses to make, it only takes 30 minutes and the taste can't be beat!

Green Tea Face Mist - Not only will you feel cool and refreshed, but the antioxidants in the tea will do your skin a world of good as well!  And don't limit this to your face. We brought ours to the beach and sprayed our arms and legs as well! A perfect and simple new beach essential!

Green Tea Face Mist - Not only will you feel cool and refreshed, but the antioxidants in the tea will do your skin a world of good as well! And don't limit this to your face. We brought ours to the beach and sprayed our arms and legs as well! A perfect and simple new beach essential!

Baked S'mores Recipe ~ so easy and yummy, always a big hit!

Baked S'mores Recipe ~ so easy and yummy, always a big hit!

4th of July in a Jar - Wild Shot, Malibu Rum, Triple Sec, Pineapple Juice, Piña Colada Mix, Strawberry Daiquiri Mix, Crushed Ice

4th of July in a Jar - Wild Shot, Malibu Rum, Triple Sec, Pineapple Juice, Piña Colada Mix, Strawberry Daiquiri Mix, Crushed Ice

I'm going to get dreads, and in the Summer I'm going to wrap some of them...Summer project

I'm going to get dreads, and in the Summer I'm going to wrap some of them...Summer project

Pinterest
Search