miraarim
More ideas from miraarim
Swim balconies

Check out the new Mumbai Apartment complex The Aquaria Grande, with its Floating Balcony Pools. Designed by Hong Kong architect James Law, the plans for this incredible dream residence actually have swimming pools in the place of balconies.

Woodstock 1969

refresh ask&faq archive theme Welcome to fy hippies! This site is obviously about hippies. There are occasions where we post things era such as the artists of the and the most famous concert in hippie history- Woodstock! Run by: Kiernan Alexxis Erin

Někdy padne pec, jindy facka na sále, někdy i hranice dřeva. A pak je třeba dřevo přeložit. A k tomu tu máme překladatele, odborníky na slovo vzaté. A ty si právě v úterý 23. dubna  objednala paní Jindra Kahleová, která tím vyřešila pro ni zapeklitý problém., A překladatelé dokonce - za menší občerstvení - každé přeložené polínko orazítkovali úředními razítky. Foto O. Kolář.

Někdy padne pec, jindy facka na sále, někdy i hranice dřeva. A pak je třeba dřevo přeložit. A k tomu tu máme překladatele, odborníky na slovo vzaté. A ty si právě v úterý 23. dubna objednala paní Jindra Kahleová, která tím vyřešila pro ni zapeklitý problém., A překladatelé dokonce - za menší občerstvení - každé přeložené polínko orazítkovali úředními razítky. Foto O. Kolář.

Wheel Step - Uses: for gaining easier access to your roof rack, to the engine, and you can use it as a viewing platform and a seat.

Buy 2 and use them for getting access to the car topper (when using it) or access extra gas (cans) on trips/evacuations. - Wheel Step - Uses: for gaining easier access to your roof rack, to the engine, and you can use it as a viewing platform and a seat.