Discover and save creative ideas

    More to explore:

    Make Time


    • Angie Gore

      I love ViShakes!

    • Glenda Day

      just some facts--look how much you would have to eat in order to get the same amount of nutrients in ONE Body By Vi Shake!! Look how much it costs!! The shake is less than $2--enough said!

    • Alex Stapley

      Bodybyvi shakes... Take the challenge!! Come to our Challenge party tomorrow at 7 to learn more about it or get started!! Email me at for more details and check out my website

    More from this board

    Adding Hazelnuts and Bacon to the Salad |

    Healthy summer treats for kids

    Make a cupcake healthy

    100 healthy real-food snack ideas

    50 Snacks Under 50cal

    Time passes whether you are choosing to get healthy or not.

    Spinach apple shake - definitely trying this one. Tastes like apple, but loaded with nutrition

    Best foods to buy organic

    What are you waiting for???

    Angel food cake shake. Get your halo on!

    Great guidance for smart snacking

    Did you know?

    Useful weight loss tips & tools

    Time is going to something with it

    So true!

    Nothing comes easy. With effort and discomfort comes transformation!

    Great article on ways we sabotage our workouts. Are you doing any of these things?

    Sweeten popcorn without the wasted calories

    Healthy Fruit and Yogurt Cones by bedeliciouslyhealthy

    Great for after workout - both the muscle recovery protein + bananas. Sounds refreshing too

    Seasonal Fruits and Vegetables

    Or accept The 90 Day Challenge...your future skinny self will thank you!

    Peanut butter cheesecake shake...shake it off in 90 days!

    With the 90 Day Challenge, this doesn't have to be too far into the future

    Instead of reaching for a box of cookies, make this healthier alternative that will also help you lose weight if you use it to reduce daily calories