More to explore:

Html

More from this board

Dünyanın en büyük çikolata fuarı "Salon Du Chocolat" Fransa'nın başkenti Paris'te kapılarını açtı.

Güneş’teki dev patlama böyle görüntülendi.

Karabük'ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen, boya, yemek, kozmetik, ilaç ve gıda gibi birçok alanda kullanıldığı için "mucize bitki" olarak adlandırılan safran, çiçek açtı. Kaynak:http://www.trthaber.com/haber/turkiye/safran-cicek-acti-105469.html

Eskişehir’de gerçekleştirilen operasyon kapsamında 14 kişi gözaltına alındı.

Haydarpaşa Garı ve Liman Dönüşüm Projesi kapsamında tren seferlerine kapatıldı.

9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel Isparta'da toprağa verildi.

Pamukkale'yi aratmayan bu travertenler, ülkemizin en doğusunda bulunuyor.

Türkiye havuzlu çıkarma gemisi üretecek

ıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çiftçilere altı kalemde destek ödemesi gerçekleştirecek.

Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'ın İscehisar yakınlarında trafik kazası geçirdi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, zorunlu askerlik hizmeti süresinin kısaltılmasına yönelik bir çalışmanın gündemlerinde olmadığını, gelecekte çözüm sürecindeki gelişmelere göre bunun değerlendirilerek ülke için en doğrusu neyse o kararın alınabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gul, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ile Roketsan fabrikası'nda incelemelerde bulundu.

İstanbul Fatih'te meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Hükümet yerli otomobil projesinde kararlılığını yineledi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği'nin İstanbul'da düzenlediği Otomotiv Kongresi’nin açılışında, altın hissesi yoluyla projeye destek olunacağını açıkladı.

Kamu İhale Kurumu (KİK), TCDD Genel Müdürlüğü tarafından geçen yıl gerçekleştirilen Başkentray Projesi ihalesinin iptaline karar verdi.

TÜBİTAK'ın pilot okulu olarak faaliyet gösteren Ayrancı Anadolu Lisesi, 2013-2014 döneminden itibaren Çince eğitim verecek. #chinese

Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü SAMUR testlere başladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 51 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrası incelemelerde bulunmak üzere Reyhanlı'da.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin danışmanlığında üretilen Türkiye'nin ilk yerli tramvayı 'İpekböceği', görücüye çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların yaklaşık 2 ay sonra içinde yolculuk yapacağı araçları görmesi için üretilen ilk prototip aracı sergilediklerini söyledi. #bursa

Bursa'dan dünyaya 1,7 milyon gül Başlangıçta gül üretimi 80 bin olan firma, Yenişehir ilçesine bağlı Koyunhisar köyündeki 523 dönüm arazide bu miktarı yaklaşık 2 milyona çıkardı.

NESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Tokatlı Kanyonu'nda bulunan bir mağara, kafe olarak düzenlenerek turizme kazandırılacak.

Marmaris'te ayakta kalabilen tek piramit mezar turizme kazandırılmayı bekliyor.

Marmaray'da test sürüşü 1 Ağustos’ta

Yapımına 2004'te başlanan Marmaray Projesi’nde inşaat çalışmalarının yüzde 95'i tamamlandı. 29 Ekim’de açılması planlanan Marmaray'ın ilk test sürüşünün ise 1 Ağustos’ta yapılması planlanıyor.

Diyarbakır’da, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında 1 kişi ölmüş 3’ü ağır 14 kişi ise yaralanmıştı. Olay yerine kısa sürede ulaşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibinde bulunan er Ferdin Aslan, büyük bir kahramanlık örneği göstererek yangından 6 kişinin sağ kurtulmasını sağladı.