Every time I make this I get lots requests for the salad. It  only has a few ingredients to make and takes about 10 minutes to throw together!

Every time I make this I get lots requests for the salad. It only has a few ingredients to make and takes about 10 minutes to throw together!

Sposób na szybkie ciasto - Zeschnięte croissanty lub bułkę drożdżową pokrój na małe kawałki i włóż na formę do ciasta. Dodaj owoce. Zrób masę w blenderze. 2 opakowania serka kremowego  (np. Twój smak lub Philadelphia), 2/3 szklanki cukru, szklanka mleka, 2 łyżeczki cukru wanilinowego, 2 jajka. Masą zalewamy ciasto i owoce, odstawiamy na 15 min. Następnie do piekarnika na ok. 40 minut, ok. 170 stopni.

Sposób na szybkie ciasto - Zeschnięte croissanty lub bułkę drożdżową pokrój na małe kawałki i włóż na formę do ciasta. Dodaj owoce. Zrób masę w blenderze. 2 opakowania serka kremowego (np. Twój smak lub Philadelphia), 2/3 szklanki cukru, szklanka mleka, 2 łyżeczki cukru wanilinowego, 2 jajka. Masą zalewamy ciasto i owoce, odstawiamy na 15 min. Następnie do piekarnika na ok. 40 minut, ok. 170 stopni.

DIY Bread Cones Pictures, Photos, and Images for Facebook, Tumblr, Pinterest, and Twitter

DIY Bread Cones Pictures, Photos, and Images for Facebook, Tumblr, Pinterest, and Twitter

cheesy broccoli twice baked potatoes - perfectly yummy and healthy!

cheesy broccoli twice baked potatoes - perfectly yummy and healthy!

What....Monkey bread with grands cinnamon rolls.  A big step up from my mom's made w/ plain butter biscuits

What....Monkey bread with grands cinnamon rolls. A big step up from my mom's made w/ plain butter biscuits

Pinterest • The world’s catalog of ideas
Search