Discover and save creative ideas

  More to explore:

  Cuisine

  Visit site

  Related Pins

  Tavada Pizza Tarifi

  Lahmacun Tarifi,Lahmacun Nasil Yapilir

  lavaş lahmacun tarifi-hazırlanışı: Kıymayı karıştırma kabına alın. Domates,maydanoz ve soğanı ayrı ayrı robottan geçirin. ( İncecik de kıyabilirsiniz.) Robottan geçirdiğiniz malzemeleri kıyma kabına alın.Tuz ve karabiberi ekleyip karıştırın. Lavaşları fırın tepsilerine yerleştirin. Üzerlerine hazırladığınız karışımdan paylaştırıp yerleştirin. Önceden ısıtılmış 200 derecede üzerleri kızarana kadar pişirin. Afiyet şifa olsun..

  Lahmacun Tarifi,Lahmacun Nasil Yapilir

  i used to eat this when i ate meat..must do a veggie version ,Lahmacun - the spicier, the better!

  tavada soslu tavuk kanat-Hazırlanışı Salçayı ve sıvıyağı bir kapta karıştırın. Baharatlarını da ilave edip tekrar karıştırın. Baharat miktarını vermedim damak tadınıza göre miktarını ayarlayın. Tavukları bu sosa iyice bulayın ve 1 saat dolapta bekletin. Dolaptan çıkan tavukları yağsız olarak iyice kızdırdığınız tavaya alın. Tavaya yağ kullanmadım çünkü sosun içinde var ama tercihen bir miktar tavaya yağ dökebilirsiniz. Orta ateşten biraz daha kısık bir ...

  Salep With Nuts - If you can't find Salep in an Arabic grocery store, you may use 1 tsp cornstarch to 1 cup milk.

  Turkish Soft Bagel/ Açma | Acma is a well-known pastry that you could find easily in any bakery in Turkey. To be able to make it right at home, some secrets must be known. First of all, ingredients should be in room temperature. Secondly you need to knead it well to get a good result. Lastly the dough sould be rest in a warm place for at least 30 minutes to doubled in size.

  Turkish sofra (cuisine): Ali Paşa pilav/rice (Turkish rice with meatballs)