Explore Heart Of Europe, Castles, and more!

Explore related topics

Slovakia - Heart of Europe: Spis Castle

Slovakia - Heart of Europe: Spis Castle

Zaniknutý hrádok na 11m vysokom brale, ktoré sa nachádza len pár metrov od amfiteátra v Tornali.  Vznik je v literatúre uvádzaný na prelome X. a XI. storočia, najprv ako drevená strážna veža na vrchole brala, neskôr pribudla kamenná prístavba na západnej strane skalnej steny, po ktorej sú viditeľné zvyšky obvodových múrov. Opevnenie a stavebné úpravy sú spájané s rodinou Tornallyovcov. K zániku hrádku v Tornali došlo pravdepodobne v XIV až XV. storočí.

Zaniknutý hrádok na 11m vysokom brale, ktoré sa nachádza len pár metrov od amfiteátra v Tornali. Vznik je v literatúre uvádzaný na prelome X. a XI. storočia, najprv ako drevená strážna veža na vrchole brala, neskôr pribudla kamenná prístavba na západnej strane skalnej steny, po ktorej sú viditeľné zvyšky obvodových múrov. Opevnenie a stavebné úpravy sú spájané s rodinou Tornallyovcov. K zániku hrádku v Tornali došlo pravdepodobne v XIV až XV. storočí.

Hlohovecky zamok a empírove divadlo

Hlohovecky zamok a empírove divadlo

kaštiel v Koplotovciach. Historia: Obec Koplotovce pri Hlohovci sa pýši zaujímavým kaštielom.

kaštiel v Koplotovciach. Historia: Obec Koplotovce pri Hlohovci sa pýši zaujímavým kaštielom.

Oponice mansion ruins, Slovakia 1980.  In 1980, the castle passed into the ownership of Slovak University of Agriculture , and in 2006 it was purchased by I & P Slovakia

Oponice mansion ruins, Slovakia In the castle passed into the ownership of Slovak University of Agriculture , and in 2006 it was purchased by I & P Slovakia

Hrad Zniev

Jana Kollárová added 12 new photos.

Čierny hrad - pohorie Tribeč

Čierny hrad - pohorie Tribeč

~ Old Town, Prague ~  Travel to Prague on a Rick Steves Best of Prague & Budapest in 8 Days Tour: https://www.ricksteves.com/tours/eastern-europe/prague-budapest One Day 1, we'll take you on an orientation walk through Old Town and over the historic Charles Bridge. (Photo: Susan Green)

~ Old Town, Prague ~ Travel to Prague on a Rick Steves Best of Prague, Old Town and over the historic Charles Bridge

Strečno castle, Slovakia - this castle is soo deep in my heard. Every time to time when im lucky and passing it I know that I am just few minutes away from home :-)

"On the left bank of the Váh river, close to Žilina, Slovakia, you'll find the Strečno Castle on top of the limestone rock. In the past it was the safest fort in the Považie region. Today it is a well preserved ruin.

Pinterest
Search